Wyposażenie OSK Kaskader

Zaplecze, w które ciągle inwestujemy

Nieustanne inwestycje pozwoliły nam stworzyć taką infrastrukturę, która zapewnia kursantom wygodę, płynność odbycia kursu i przyjemność w nauce. Posiadamy symulator nauki jazdy, symulator zderzeń, symulator poślizgu (tzw. troleje), alkogoogle, talerz stewarta, siedem samochodów nauki jazdy, przestronną, klimatyzowaną salę konferencyjną, elektroniczne karty zajęć i profesjonalny system nauczania wspomagany oprogramowaniem komputerowym. W OSK Kaskader Każdy samochód wyposażony jest w tablet firmy Apple oraz kamery, które dbają o wasze bezpieczeńśtwo. Poniżej zaprezentowaliśmy i omówiliśmy dla Was nasze wyposażenie.nauka jazdy tychy mikołów prawo jazdy osk

 

SYMULATOR NAUKI JAZDY

Głównym zadaniem symulatora jest zapoznanie kursanta z samochodem, włączaniem biegów, puszczaniem sprzęgła, obserwowaniem znaków itp. Osobie, która nigdy nie siedziała za kółkiem, zapoznanie się z tymi podstawami zajmuje często kilka godzin z obowiązkowych, płatnych jazd. Symulator posiada kilka tras - każda ma określone zadania i stopnie trudności. Zachowanie wirtualnego samochodu podczas jazdy jest bardzo realistyczne. Symulator umożliwia:

 • bezstresową naukę kierowania pojazdem
 • naukę podejmowania decyzji podczas kierowania pojazdem
 • naukę zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach
 • naukę kierowania pojazdem w niekorzystnych warunkach atmosferycznych (mgła, noc)
 • ćwiczenie kierowania różnymi pojazdami (samochód osobowy, autobus, ciągnik siodłowy z naczepą)

 

symulator nauki jazdy

SYMULATOR POŚLIZGU - TROLEJE

Troleje symulują poślizg poprzez pozbawienie stabilności tyłu auta. Ćwicząc na nich, dowiesz się, jak prawidłowo zareagować na poślizg tylnych kół samochodu - doskonałe przygotowanie przed zimą.

Dzięki jeździe na trolejach:

 • nauczysz się operowania kierownicą i używania pedału gazu w celu utrzymania odpowiedniego kierunku jazdy w trudnych warunkach
 • oswoisz się z zachowaniami auta jadącego bokiem do kierunku jazdy
 • w przypadku realnego zagrożenia szybciej zareagujesz, co może Cię uchronić przed stłuczką
 • będziesz mógł/mogła porównać się z innymi uczestnikami kursu
 • będziesz miał świetną zabawę

Przejazd na trolejach odbywa się pod nadzorem doświadczonego instruktora siedzącego obok kierowcy. Pamiątkowy filmik z jazd gratis.

 

 

SYMULATOR ZDERZEŃ

To najszybszy na świecie sposób poznania praw fizyki towarzyszących zderzeniu samochodu z nieodkształcalną przeszkodą. Poczujesz na sobie siłę, jaka działa przy zderzeniu z tą prędkością 8 km/h. U nas zrozumiesz, dlaczego zapięcie pasów bezpieczeństwa jest pierwszą i najważniejszą czynnością, którą powinieneś wykonać po zajęciu wygodniej pozycji za kierownicą.

W OSK Kaskader chcemy kształcić świadomych kierowców. Tylko 350 cm i 1,61 sekundy dzieli Cię od wiedzy, która w nieoczekiwanym momencie może uratować życie Twoje i Twojej rodziny. Znajdując się w przytulnym wnętrzu swojego samochodu tracimy poczucie prędkości i z nonszalancją podchodzimy do zapinania pasów. 8 km/h na naszym symulatorze uzmysłowi Ci jakie efekty niesie to dla ciebie i innych. Pamiętajmy, że z badań wynika, że 50% ofiar śmiertelnych wypadków drogowych mogłaby żyć, gdyby w chwili zdarzenia miały zapięte pasy.

symulator_zderzen

 

ALKOGOGLE, NARKOGOOGLE - KORZYŚCI

Alkogogle i narkogoogle uświadamiają przyszłym i obecnym kierowcom, jak wielkie zagrożenie stwarza alkohol i narkotyki spożyte przed jazdą samochodem. Najlepszym sposobem, aby zapamiętać pewne fakty, jest przekonanie się o czymś na własnej skórze.

Zakładając alkogoogle i narkogoogle przekonasz się „na trzeźwo”, co powoduje spożycie takich środków:

 • obniżenie koncentracji  
 • spowolnienie czasu reakcji 
 • niemożność określenia kierunków 
 • zniekształcenie widzenia obrazu
 • zmiany w ocenie odległości
 • zmniejszenie możliwości oceny sytuacji
 • podwójne widzenie 
 • brak koordynacji mięśniowej
 • wiele innch

 

alkogogle

 

 

SYMULATOR PŁYNNOŚCI JAZDY - TALERZ STEWARTA 

 

Talerz Stewarta pozwala na przeprowadzenie ćwiczenia opracowanego przez 3 Mistrza Świata Formuły 1 - Jackie Stewarta. Polega na przejechaniu specjalnie wytyczonej trasy samochodem, do którego przymocowany jest talerz, na którym umieszczona jest piłeczka tak, aby nie wypadła z talerza. Zadanie to wymusza na kierowcy płynną, delikatną jazdę, za pomocą właściwego operowania pedałem hamulca i gazu. Ćwiczenie takie przekłada się na umiejętność jazdy w sposób dynamiczny, ale też taki, który zapobiegać będzie powstawaniu poślizgu. 

 

talerz_stewarta

 

 

SYSTEM KOMUNIKACJI MOTOCYKLOWEJ 

 

Zastosowanie łączności motocyklowej "Interphone Tour" firmy Cellularline pozwala bez przeszkód komunikować się z kursantem podczas całego procesu nauczania, bez konieczności naciskania dodatkowego guzika na kierownicy. Dzięki zastosowaniu dwustronnej łączności, kursant może nas informować o każdym problemie podczas jazdy oraz ma pewność, że nie będzie zakłóceń w komunikacji, co przy tej formie szkolenia jest kluczową kwestią nauki.  

 

wyposazenie_osk_kaskader_prawo_jazdy_tychy_n